Kā izvēlēties kajīti?

Kā izvēlēties kajīti?

Kruīzu kuģu kajītes atgādina nelielus viesnīcu numuriņus, kuri būs Jūsu rīcībā visa kruīza garumā. Uz viena lainera var būt vairāk nekā 20 dažādu veidu kajīšu, kuras atšķiras pēc izmēra, novietojuma, skata pa logu, ērtībām un cenas. Parasti kajītes iedalās šādi:

  • Inside cabin jeb kajīte bez loga – tās ir nelielas kajītes bez loga; parasti šīs kajītes atrodas lainera iekšējā daļā.
  • Outside cabin jeb kajīte ar logu – tās ir kajītes ar taisnstūrveida vai apaļu logu, kuru nav iespējams atvērt. Šīs kajītes ir plašākas nekā kajītes bez loga.
  • Balcony cabin jeb kajīte ar balkonu – tās ir plašākas kajītes, kurās ir personīgais balkons, uz kura var pavadīt laiku un izbaudīt skaistos skatus.
  • Suite klases kajītes – tās ir plašas kajītes, kurās ir atsevišķa viesistaba un guļamistaba, kā arī ceļotājiem, kas izvēlas šīs kajītes, bieži vien tiek nodrošināti dažādu papildu pakalpojumi.

Kajītes izvēlē svarīgs faktors ir tās cena, taču noteikti jāņem vērā tas, ko Jūs sagaidāt no kruīza. Jūs vēlaties gūt neaizmirstamus iespaidus, izklaidējoties uz kuģa, vai arī Jūs labāk gribētu lielāko kruīza daļu atpūsties savā kajītē? Vai Jūs vēlaties ātri nokļūt līdz restorāniem un izklaides vietām, vai arī tam nav nekādas nozīmes? Vai vakaros Jums traucēs mūzikas troksnis? Atsevišķs rezervācijas veids ir garantētās kajītes. Tas nozīmē, ka kruīza kompānija neļauj rezervēt konkrētu kajīti, taču garantē to, ka Jums tiks piešķirta noteiktas klases kajīte. Dažkārt var paveikties, un Jūs varat nokļūt augstākas klases kajītē, taču tas ir atkarīgs no pasažieru sakita uz kuģa. Dažkārt gan veiksme var nebūt tik labvēlīga, piemēram, Jūs varat dabūt kajīti, pa kuras logu ir redzama glābšanas laiva. Veicot šādu rezervāciju, cena par kajīti būs mazliet zemāka nekā rezervējot kajīti par konkrētu cenu.

Izvietojums

Kajītes ar vislabāko skatu pa logu atrodas augšējos klājos un tuvāk kuģa priekšgalam un aizmugurējai daļai. Tā kā kuģa augšējos klājos atrodas vairums restorānu, izklaides vietu, spa salonu un citas sabiedriskās vietas, tad šajos klājos esošajās kajītes ir dzirdams apkārt notiekošā troksnis. Ja Jums ir būtisks klusums, labāk izvēlaties kajīti, kas atrodas tālāk no sabiedriskajām vietām. Uz dažu laineru visaugstākаjā klājā atrodas skrejceļš vai plašs laukums, kas stiepjas pāri zemāk esošo kajīšu balkoniem, tādējādi aizsedzot saules starus. Tas ir jāņem vērā tad, ka Jūs vēlaties iesauļoties uz balkona. Parasti visas ēstuves atrodas ēdināšanas zonā, bet atvērtais klājs, bāri, spa saloni un citas izklaides vietas atrodas kuģa priekšgalā (no šejienes apkārtne ir labi pārskatāma). Ja Jūs vēlaties nosauļoties, tad labāk izvēlēties kajīti uz augšējiem klājiem un tuvāk kuģa priekšgalam, lai Jums nevajadzētu mērot lielu attālumu līdz Jūsu kajītei. Ja Jums ir jūrasslimība, tad ieteicams izvēlēties kajīti bez loga pēc iespējas zemākā klājā – šādās kajītēs kuģa šūpošanās tikpat kā nav jūtama.

Skats pa kajītes logu

Skats, kas paveras pa kajītes logu, arī ir atkarīgs no kajītes kategorijas. Kajītēs bez logiem nav iespējams palūkoties uz ārpusi, taču dažos laineros arī šādās kajītēs ir skats uz jūru – kajītē ir ierīkots ekrāns. Kajītēs ar logu vai balkonu pārsvarā ir skats uz jūru. Dažkārt kajītēs ar logu vai balkonu paveras skats uz iekšējo promenādi uz kuģa klāja. Šādas kajītes atrodas kuģa iekšējā daļā. Dažkārt skatu uz jūru aizsedz atvērtais klājs, kas ir paredzēts pastaigām. Priekšrocība kajītēm ar balkonu ir tāda, ka Jums ir iespēja atpūsties uz personīgā balkona un baudīt apkārtni divvientulībā. Uz balkona iespējams novietot divus krēslus un galdu. Suite kategorijas kajītes atrodas tādās vietās, no kurām paveras vislabākais skats, kā arī šajās kategorijās ir daudz lielāki balkoni. Dažos balkonos pat ir ierīkota burbuļvanna!

Ērtības un papildu pakalpojumi

Luksusa kategorijas kajītes ir lielas, un pasažieriem, kas dzīvo šādās kajītēs, tiek piedāvāti dažādi papildu pakalpojumi. Piemēram, dažas kruīzu kompānijas piedāvā spa klases kajītes, kurās pasažieriem ir pieejami populāru zīmolu skaistumkopšanas līdzekļi, ērti halāti, jogas matrači, kā arī šiem pasažieriem tiek piedāvātas atlaides spa procedūrām vai dažādām izklaidēm. Šādu praksi ieviesa kruīzu kompānija Costa, bet pēc tam citas kruīzu kompānijas sāka piedāvāt līdzīgus pakalpojumus. Ja Jūs dodat priekšroku organizētiem braucieniem, kad ceļojums tiek rūpīgi plānots Jūsu vietā, tad iesakām apsvērt domu par consierge klases kajītes rezervēšanu. Tādējādi jau laikus Jums tiks rezervētas vietas vakariņās, kā arī spa procedūras un ekskursijas. Personīgais palīgs/apkalpotājs palīdzēs Jums izkrāmēt čemodānus un būs Jūsu rīcībā visu diennakti, palīdzēdams papildināt minibāru, pasūtīt īpašus ēdienus, kā arī palīdzēs izpildīt citas Jūsu vēlmes. Palīga pakalpojumi ir pieejami uz nelieliem laineriem un augstas klases kruīzos, kur personālam ir iespēja individuāli aprūpēt pasažierus un piedāvāt labākās kvalitātes pakalpojumus. Turklāt dažos kruīzos Suite klases kajīšu pasažieriem ir pieeja atsevišķiem klājiem, kas ir paredzēti tikai īpašiem viesiem. Šādos klājos atrodas privātie baseini, džakuzi, bāri, sporta zāles, restorāni un atpūtas telpas.Tāda iespēja tiek piedāvā MSC kruīzos, izvēloties Yacht Club klases kruīzu, un Norwegian kruīzos, izvēloties Heaven Suite klases kajītes. Vienvietīgās kajītes ir atsevišķa kajīšu kategorija. Vien neliels skaits kruīzu kompāniju piedāvā kruīzus vientuļajiem ceļotājiem, taču šādos kruīzos notiek ekskluzīvi pasākumi, kuros ir iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem un labi pavadīt laiku, ceļojot vienatnē. Šādus kruīzus piedāvā Norwegian, Holland America, Crystal, Royal Caribbean un Silversea kruīzu kompānijas.

Noderīgi padomi: kā kajīti padarīt plašāku?

  • Plānojiet, kādu apģērbu vēlaties ņemt līdzi, un kā Jūs kombinēsiet dažādus tērpus. Tādējādi Jūs izvairīsities no drēbju kaudzes un nekārtības kajītē.
  • Uzmanīgi apskatiet kajīti, meklējot apslēptus skapīšus. Dažkārt tie nav uzreiz pamanāmi! Skapīši var atrasties aiz spoguļa vai nišās.
  • Čemodānus ar lietām, kuras reti izmantojat, var nolikt zem gultas.
  • Personālam var palūgt, lai viņi pārvieto gultu vai novāc liekos krēslus, tādējādi padarot kajīti ērtāku.
  • Ieslēdziet televizoru – vairumam kruīzu kompāniju ir kanāls, kas pārraida notiekošo uz klāja. Šis kanāls lieliski aizstāj nakstlampiņu!
  • Izmantojiet vietu uz sienām – Jūs varat paņemt līdzi magnētiņus un piestiprināt ar tiem savus dienas un ekskursiju plānus, informāciju par galamērķiem utt.

Papildu informācija un rezervēšana

Lai rezervētu kruīzu vai saņemtu vairāk informācijas, zvaniet pa tālruni +371 67283300 vai sūtiet e-pastu uz [email protected]
info rk
   +371 67283300         [email protected]


cruise centre logo white

 
   +371 67283300

   [email protected]


cruise centre logo white