Biežāk uzdotie jautājumi

Bieži uzdotie jautājumi

Plānojot kruīzu vai tieši pirms došanās braucienā, tūristam, kas nekad nav devies kruīzā, noteikti radīsies jautājumi. Kā notiek reģistrācija uz borta? Kas ir jāņem līdzi? Kas ir dzērienu komplekts? Šajā rakstā Jūs atradīsiet atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Kādi ir kruīza apmaksas un rezervācijas atcelšanas noteikumi?

Rezervējot kruīzu, jāņem vērā kruīzu kompānijas apmaksas noteikumi. Tos visvieglāk ir uzzināt, jautājot šo informāciju ceļojumu konsultantam. Rezervējot kruīzu, ir jānomaksā priekšapmaksa, bet mēnesi līdz kruīzam ir jāsamaksā pilnā ceļojuma summa. Noteikti jāatceras, ka dažādām kruīzu kompānijām ir atšķirīgi kruīzu rezervēšanas un atcelšanas noteikumi.

Vai kruīzs ir piemērots grūtniecēm?

Pirmajos grūtniecības mēnešos Jums nekas netraucēs izbaudīt kruīzu. Kruīzu kompānijas ir noteikušas aizliegumu ceļot tām grūtniecēm, kuras ir 24. gaidību nedēļā (tajā skaitā, ja 24. nedēļa iestājas kruīza laikā). Ne tik stingri noteikumi un ierobežojumi ir upju kruīzos, jo kuģis atrodas tuvāk sauszemei un ir iespēja ātrāk saņemt kvalificētu medicīnisko palīdzību. Plānojot kruīzu, Jums noteikti jāinformē savs ceļojumu konsultants, ka Jūs vai Jūsu pavadone ir stāvoklī. Kruīzu kompānijas var pieprasīt izziņu par veselības stāvokli, kā arī aviokompānijām ir ierobežojumi saistībā ar pasažierēm, kas ir gaidībās.

Kādi dokumenti jāņem līdzi kruīzā? Vai ir vajadzīga vīza?

Kaut arī dažkārt pasažieriem ir nepieciešama tikai ID karte, lai nokļūtu uz borta, taču mēs tomēr iesakām paņemt līdzi pasi. Kā arī jāpārliecinās, ka pase būs derīga vēl 6 mēnešus pēc kruīza beigām. Kruīza laikā laineris parasti piestāj dažādu valstu ostās. Iebraucot katrā valstī, spēkā ir konkrētās valsts prasības par vīzu nepieciešamību.

Kādas lietas noderēs kruīzā?

Gatavojot ceļasomu, Jums ir jāņem vērā tas, kāds ir klimats tajā reģionā, uz kuru dodaties. Mēs iesakām sagatavot divus apģērba komplektus katrai dienai, jo kruīza programmā ir iekļautas pastaigas pa kuģa klāju un ostu pilsētām, kā arī vakariņas restorānos. Rokas bagāžā iesakām paņemt līdzi nepieciešamākās lietas (dokumentus, tualetes piederumus, peldkostīmu/peldbikses, sauļošanās krēmu utt.), jo, iespējams, Jūsu čemodāns kajītē tiks nogādāts vēlāk nekā Jūs. Līdz tam brīdim Jūs varēsiet sauļoties vai pastaigāties pa klāju bez liekām rūpēm.

Kad var reģistrēties kruīzam internetā?

Ja esat pilnībā samaksājuši summu par kruīzu, Jums tiks atsūtīti ceļojuma dokumenti. Saņēmuši šos dokumentus, Jūs varat reģistrēties internetā, tādējādi ietaupot laiku, nekavējoties rindā. Reģistrācija internetā beidzas 4 dienas pirms kruīza.

Kā nokļūt uz lainera?

Kāpšana uz kuģa sākas atkarībā no lainera atiešanas laika, taču parasti tas notiek pusdienlaikā. Ostā ir jāiziet standarta drošības pārbaude, jānodod bagāža, jāsaņem reģistrācijas karte un tad jādodas uz kuģi. Pirms kuģis atiet no ostas, pasažieriem tiek novadīta obligātā apmācība par drošības pasākumiem.

Kas ir dzērienu komplekts, un kāpēc tas ir vajadzīgs?

Mainstream klases kruīzos ceļojuma pamatcenā ir iekļauts ierobežots dzērienu klāsts. Ir pieejams daudz plašāks atspirdzinošo un alkoholisko dzērienu klāsts, kā arī dažādas tējas un kafijas, iepriekš par fiksētu cenu iegādājoties dzērienu komplektu. Sīkāk par dzērienu komplektiem lasiet šeit. Ja Jūs vēlaties pasūtīt dzērienu komplektu, tad visizdevīgāk to var iegādāties pirms kruīza. Parasti kruīza pirmajās dienās dzērienu komplektu var iegādāties arī uz kuģa, taču tad tas būs daudz dārgāks.

Vai kruīzā ir jāatstāj dzeramnauda?

Dažas kruīzu kompānijas ceļojuma pamatcenā iekļauj dzeramnaudu, taču ne visas kruīzu kompānijas to praktizē, tāpēc papildu izdevumos ir jāiekļauj arī dzeramnauda. Ja Jūs atsakāties samaksāt pilno dzeramnaudas summu, veicot kruīza rezervāciju, tas nozīmē, ka dzeramnaudu Jums būs jāmaksā uz kuģa. Informāciju par to, vai kruīza pamatcenā ir iekļauta dzeramnauda, Jūs varat jautāt savam ceļojumu konsultantam.

Papildu informācija un rezervēšana

Lai rezervētu kruīzu vai saņemtu vairāk informācijas, zvaniet pa tālruni +371 67283300 vai sūtiet e-pastu uz [email protected]
info rk
   +371 67283300         [email protected]


cruise centre logo white

 
   +371 67283300

   [email protected]


cruise centre logo white